פילינג כימי

פילינג כימי הוא למעשה קילוף כימי של העור.
המטרה של הפילינג היא לחדש את העור במיוחד במקרים חריגים כמו הסרת כתמי שמש, קמטים, עור יבש וחסר חיות, כתמי עור ופיגמנטציות. טיפול הפילינג מעודד ייצור של תאים חדשים ומחזיר את הטקסטורה של העור למצב חדש ומאוזן מבחינת טונוס, צבע.

  • אורך הטיפול: 30 דקות''

  • רמת הכאב: חוסר נוחות קלה

  • הרדמה: ללא הרדמה

  • התאוששות: 48 שעות

  • משך התוצאה: קבוע

  • סיכונים: אדמומיות, פיגמנטציה, עור חם

 

סוגי הפילינג

פילינג משפר את המראה הכללי, מחדש את תאים ומקנה מראה רענן. הטיפול באמצעותו מתחלק לשלוש סוגי הפילינג העיקריים:
 
 
זה הטיפול על שכבות החיצוניות של העור. פילינג שטחי עשוי מתערובת של חומצות חלשות שיוצרות פתרון.
טיפול המבוצע ע״י רופא או קוסמטיקאי מקצועי והוא בעצם טיפול בשכבות אמצעיות של העור. פילינג בינוני ידוע גם בשם חומצה טריכלוראצטית (tca), החומרים הפעילים בפילינג הבינוני משיגים תוצאות דרמיות טובות יותר והטיפול לא דורש החלמה כמו הפילינג העמוק.
מבוצע אך ורק בחדר ניתוח ומטרתו הוא חדירה עד השכבה העמוקה של העור לרוב בנפול בריכוז נמוך או בריכוז גבוה. טיפול פילינג עמוק מבצעים ע״י ריכוזים גבוהים עד 70% tca או ע"י תערובת פנול ו-tca.
 

לאחר הפילינג נוצר עור חדש, בריא רענן ונקי

אילו אזורים מתאימים לטיפול?
פילינג שטחי ובינוני אפשר לבצע בכל אזור של הגוף פילינג עמוק מבצעים רק בעור הפנים ולא נעשה על עור כהה משום שהוא עלול להלבין אותו לאחר התהליך.
איך זה עובד?
טיפול פילינג בינוני נעשה במרפאה רפואית רגילה. השימוש בחומרי הרדמה תלוי ברמת החומצה טריכלוראצטית שבה משתמשים. חשוב לציין שהליך הפילינג השטחי והבינוני הינם כמעט זהים. תחילה מנקים את העור ומחטאים אותו ורק לאחר מכן מבצעים את ההליך הכימי על העור, כמו בכל טיפול הרכב הפורמולה תלוי במטופל. משאירים את התכשיר על העור למשך זמן מה, ולאחר מכן שוטפים את העור במים ומורחים משחת הרגעה, תלוי מאוד בהקיף במשטח המטופל. אורך הטיפול בדרך כלל טיפול לוקח בין 15 ל60 דקות. לאחר הטיפול הפילינג קל ובינוני העור מתחיל להתקלף באזור המטופל עד שבוע ימים. שכבת עור מחודשת צצה על פני השטח מופיעה האדמומיות קלה אך אין מה לחשוש. הצבע הטבעי חוזר לעור כעבור שבוע עם שיפור משמעותי במרקם, בצבע ומראה כללי מחודש. זמן החלמה מלא אורך עד כשבועיים שלמים.
האם הטיפול הינו בטוח?
פילינג כימי שטחי ובינוני מאוד הינם בטוחים וקלים לביצוע. לרוב המטופלים לא חשים כאב או חוסר נוחות שלא יכול להיפטר לאחר שימוש במשככי כאבים. לאחר טיפול הפילינג המטופלים יכולים לחזור לעיסוקם ללא שום הגבלה. לאדמומיות לוקח בערך שבוע לעבור.
מהן תופעות הלוואי?
תופעות לוואי של הפילינג - היפופיגמנטציות לכן חייבים להשתמש במקדם הגנה גבוה ביותר לפחות מספר חודשים לאחר הטיפול. עלולים להופיע אדמומיות ונפיחות באזור הטיפול אשר חולפים לאחר מספר ימים. יתכן גירוד קל בעיקר בזמן הקילוף עקב יובש העור. למרות שטיפול ע״י פילינג כימי מאוד בטוח הוא לא מומלץ במקרים הבאים: * לאחר טיפול בלייזר, שעון או אלקטרוליזיס. * במידה וקיימים אזורים מזוהמים. * 12 חודשים לאחר טיפול בRoacuttane. * דלקת בעור, כוויות וטיפולים רדיואקטיביים בתקופה האחרונה. * אם יש היסטוריה של היווצרות צלקות קלואיד. * פיגמנטציות קשות. * הריון או הנקה. * אלרגיה לסליצילטים.
למה לצפות לאחר הטיפול?
העור לאחר פילינג נראה זוהר, מוצק, בהיר. התוצאה יותר טובה אחרי סדרת 4-6 טיפולים של פילינג שטחי או טיפול אחד של פילינג בינוני. אסור לקלף את העור לפני הזמן, מאחר ועלול לגרום לדימום, שינוי צבע עור או צלקות.
הוראות לאחר הטיפול?
לאחר הטיפול מומלץ: * להימנע משימוש במייק-אפ 12 שעות לאחר הטיפול . * אין לשפשף את העור מאחר ועלול לגרום לדימום או זיהום של האזור המטופל. * יש להימנע מטיפולים קוסמטיים אחרים. * לשטוף את העור עם כמות קטנה של סבון במים פושרים ולהשתמש בקרם לחות אם אתם מרגישים יובש בעור מספר ימים לאחר הטיפול . * להימנע מחשיפה לשמש ולהשתמש במקדמי הגנה מינימום spf 50 במשך מספר שבועות ואפילו חודשים . * להימנע משימוש בחומצות אלפא ובטא, רטינול, רטינואידים, בשמים וקרמים שגורמים לגירוי עור, למשך שבועיים לפחות. * פילינג שטחי: כדי להגיע לתוצאות יותר טובות יש לחזור על הטיפול 5-6 פעמים בהפרש של שבועיים. תזכרו! ניקוי ,לחות והגנה! שימוש בסרום יכול להגביר את התוצאה של פילינג.
תמונות לפני ואחרי הטיפול בפילינג
בקרוב...
× שלום, איך אנחנו יכולים לעזור?