הצערת העור

טיפול הצערת העור, או טיפול ערפד, הינו טיפול מהפכני שמשתמש במרכיבים של המטופל עצמו להתחדשות של העור, יוצר נפח ונותן לעור מראה תוסס, זוהר וצעיר יותר.

  • אורך הטיפול: 45 דק''

  • רמת הכאב: אי נוחות קלה

  • הרדמה: מספר אפשרויות

  • התאוששות: 24-48 שעות

  • משך התוצאה: שנה- שנה וחצי

  • סיכונים: שטפי דם ונפיחות

הצערת העור לאורך זמן בשיטה המהפכנית

באילו אזורים ניתן לטפל?
עקב פוטנציאל מדהים של אפקט הצערת העור, הטיפול מאוד פופולרי בהרבה תחומים של הרפואה כמו אורתופדיה, רפואת ספורט, רפואת שיניים וכירורגיה. ברפואה אסתטית משתמשים בטיפול הצערת עור בכל אזורי הפנים והגוף, במיוחד סביב העיניים, סביב השפתיים, לחיים, קו הלסת, מצח, צוואר, מחשוף, ידיים ואף קרקפת לטיפול בשער מדולדל.
האם יש סיכונים?
אחת מהתכונות המרגשות של טיפול הצערת עור היא שמדובר בדם שלכם. ללא חומרים זרים או סינתטיים, לכן הטיפול מאוד בטוח. כיוון שזה הפלזמה שלכם, הסיכון לתגובות אלרגיות לא קיים. ההכנה פשוטה ומהירה, מתבצעת במרפאה ע״י רופא מנוסה וטכניקה סטרילית לכן הסיכון לזיהום נמוך מאוד.
להרדמה משתמשים בקרם מאלחש אשר נמרח על האזור המטופל כדי למזער האי נוחות בטיפול. ניתן להוסיף חומר אלחוש למזרק עם פלזמה לפני הזרקה ואז ההזרקה תהיה יותר נעימה וקלה. הטיפול יכול להתאים למטופל באופן אישי במידה ולא קיימות מחלות דם ומחלות עור או זיהומים.
האם ישנן תופעות לוואי?
במהלך הטיפול עלולים להופיע נפיחות אשר חולפת במשך 24-48 שעות ושטפי דם החולפים במשך שבוע -שבועיים. לעיתים לוקח שבוע עד שהנפיחות חולפת אך זה נדיר מאוד. שטפי דם יכולים להיות די משמעותיים. העור לאחר הטיפול אדמדם, תופעה שגם חולפת במשך יום- יומיים. עלולים להיות שטפי דם במקום ממנו נלקח דם. במשך מספר ימים לאחר הטיפול עלולים להרגיש בחוסר נוחות קלה ורגישות באזורים מטופלים. ניתן לקחת משככי כאבים במידת הצורך. לא מומלץ לקחת אספירין או תרופות נוגדי דלקת לפני הטיפול, מאחר והדבר עלול להגביר סיכון להופעת שטפי דם ודימום.
לא מומלץ לקחת ויטמינים או תוספי מזון לפני הטיפול. הטיפול מתבצע לאחר לקיחת היסטוריה רפואית מהמטופל.
למה יש לצפות לאחר הטיפול?
למרות שיש אנשים שמציינים שיפור של העור 3 שבועות לאחר הטיפול, התוצאות יותר אופטימליות, טובות ומתחילות להראות לעין רק לאחר 3 חודשים ונמשכות עד שנתיים. רצוי לחזור על הטיפול עד 3 פעמים כדי לקבל תוצאות יותר טובות.
המלצות לאחר הטיפול?
מיד לאחר הטיפול נצפה נפיחות, אדמומיות והרגשת מתח באזור הטיפול. מומלץ לשים קרח במשך מספר ימים על האזור שטופל. סבירות לשטפי דם יותר גבוהה אצל אנשים מקבלים מדללי דם. יש להתייעץ עם הרופא המטפל ואם ניתן להפסיק את הטיפול התרופתי מספר ימים לפני הטיפול הקוסמטי.
מומלץ לא לגעת ולא לשפשף את העור לאחר הטיפול.
תמונות לפני ואחרי טיפול הצערת עור
בקרוב...
× שלום, איך אנחנו יכולים לעזור?