הצערת העור PRP

טיפול Platelet Rich Plasma - PRP או טיפול ערפד, הינו טיפול מהפכני שמשתמש במרכיבים של הדם של המטופל עצמו להתחדשות של העור, יוצר נפח ונותן לעור מראה תוסס, זוהר וצעיר יותר. המרכיבים האלו כוללים טסיות, גורם גדילה ותאי גזע.

  • אורך הטיפול: 45 דק''

  • רמת הכאב: אי נוחות קלה

  • הרדמה: מספר אפשרויות

  • התאוששות: 24-48 שעות

  • משך התוצאה: שנה- שנה וחצי

  • סיכונים: שטפי דם ונפיחות

הצערת העור לאורך זמן בשיטה המהפכנית

באילו אזורים ניתן לטפל?
עקב פוטנציאל מדהים של אפקט הצערת העור ע״י PRP הטיפול מאוד פופולרי בהרבה תחומים של הרפואה כמו אורתופדיה, רפואת ספורט, רפואת שיניים וכירורגיה. ברפואה אסתטית משתמשים בPRP בכל אזורי הפנים והגוף, במיוחד סביב העיניים, סביב השפתיים, לחיים, קו הלסת, מצח, צוואר, מחשוף, ידיים ואף קרקפת לטיפול בשער מדולדל.
כיצד זה עובד?
דם המטופל עצמו נלקח לתוך מבחנה מיוחדת כמו לבדיקת דם רגילה ומוצב לתוך הצנטריפוגה (מכונה שמפרידה את הדם לשכבות) למשך 10 דקות. לאחר מכן פלזמה נשלפת מתוך המבחנה ומוזרקות לתוך העור באזורים הנדרשים. ברגע שהפלזמה הוזרקה לתוך העור, מתחיל תהליך הצערת העור. טסיות, גורם גדילה ותאי גזע חיוניים לגוף שלנו לחידוש וצמיחה והאצת תהליך נורמלי ובריא. מגבירים הפרשת קולגן ואלסטין, גורמים לצמיחה של כלי דם חדשים. תאי גזע גורמים להיווצרות רקמה חדשה הנותנת תמיכה לעור.
הטיפול נמשך בערך שעה ואפשר לחזור לתפקוד מלא מיד לאחר הטיפול למרות נפיחות מסוימת ושטפי דם.
האם יש סיכונים?
אחת מהתכונות המרגשות של טיפול בPRP היא שמדובר בדם שלכם. ללא חומרים זרים או סינתטיים, לכן הטיפול מאוד בטוח. כיוון שזה הפלזמה שלכם, הסיכון לתגובות אלרגיות לא קיים. הכנה שלPRP פשוטה ומהירה, מתבצעת במרפאה ע״י רופא מנוסה וטכניקה סטרילית לכן הסיכון לזיהום נמוך מאוד.
להרדמה משתמשים בקרם מאלחש אשר נמרח על האזור המטופל כדי למזער האי נוחות בטיפול. ניתן להוסיף חומר אלחוש למזרק עם פלזמה לפני הזרקה ואז ההזרקה תהיה יותר נעימה וקלה. הטיפול יכול להתאים למטופל באופן אישי במידה ולא קיימות מחלות דם ומחלות עור או זיהומים.
האם ישנן תופעות לוואי?
במהלך הטיפול עלולים להופיע נפיחות אשר חולפת במשך 24-48 שעות ושטפי דם החולפים במשך שבוע -שבועיים. לעיתים לוקח שבוע עד שהנפיחות חולפת אך זה נדיר מאוד. שטפי דם יכולים להיות די משמעותיים. העור לאחר הטיפול אדמדם, תופעה שגם חולפת במשך יום- יומיים. עלולים להיות שטפי דם במקום ממנו נלקח דם. במשך מספר ימים לאחר הטיפול עלולים להרגיש בחוסר נוחות קלה ורגישות באזורים מטופלים. ניתן לקחת משככי כאבים במידת הצורך. לא מומלץ לקחת אספירין או תרופות נוגדי דלקת לפני הטיפול, מאחר והדבר עלול להגביר סיכון להופעת שטפי דם ודימום.
לא מומלץ לקחת ויטמינים או תוספי מזון לפני הטיפול. הטיפול מתבצע לאחר לקיחת היסטוריה רפואית מהמטופל.
למה יש לצפות לאחר הטיפול?
למרות שיש אנשים שמציינים שיפור של העור 3 שבועות לאחר הטיפול, התוצאות יותר אופטימליות, טובות ומתחילות להראות לעין רק לאחר 3 חודשים ונמשכות עד שנתיים. רצוי לחזור על הטיפול עד 3 פעמים כדי לקבל תוצאות יותר טובות.
המלצות לאחר הטיפול?
מיד לאחר הטיפול נצפה נפיחות, אדמומיות והרגשת מתח באזור הטיפול. מומלץ לשים קרח במשך מספר ימים על האזור שטופל. סבירות לשטפי דם יותר גבוהה אצל אנשים מקבלים מדללי דם. יש להתייעץ עם הרופא המטפל ואם ניתן להפסיק את הטיפול התרופתי מספר ימים לפני הטיפול הקוסמטי.
מומלץ לא לגעת ולא לשפשף את העור לאחר הטיפול.
תמונות לפני ואחרי טיפול PRP
בקרוב...
נגישות