אקנה וצלקות אקנה
איך להעלים צלקות אקנה בפחות משעתיים?
אוגוסט 15, 2017
התגברות על פגעי ההתבגרות – איך להגן על העור מנזקי הזמן והסביבה
אוקטובר 19, 2017

5 עובדות על בוטוקס – כל מה שלא ידעתם ולא העזתם לשאול

כפי שכתבנו זה מכבר, ההבעות על פניו של האדם מלמדות אותנו הרבה על האדם העומד מולנו, וכולנו מושפעים באופן לא מודע מרמזים אלה. בכל פעם שאנחנו רואים פנים, אנחנו מבינים הרבה על האישיות של האדם העומד מולנו, וכל זה קורה באופן מיידי ואוטומטי במוחנו. אבל כל אותן מימיקות של הפנים גם חורטות באדם, עם השנים, את מה שעבר עליו, בדמות קמטים וקמטוטים. יש מספר דרכים להקל על נזקי הזמן שנחרטים בפנינו, אחת מהן היא באמצעות טיפולי בוטוקס. אבל לפני שתיגשו לטיפול כזה, הנה 5 עובדות חשובות שכדאי לכם לדעת על בוטוקס…

 

1. מדובר בטיפול הקוסמטי הנפוץ ביותר בעולם

"הטבע מעניק לך את הפנים שיש לך בגיל 20, אך זה תלוי בך כיצד יראו הפנים שלך בגיל 50" אמרה פעם קוקו שאנל. אם בעבר נשים "נאלצו" להתסתדר עם מה שהטבע נתן, כיום אנחנו כבר יודעים שאפשר "לעזור" לטבע. אפשר לשמור על עור הפנים טוב יותר ובעזרת טיפולים קוסמטיים גם לטשטש את גבולות הזמן והגיל.

 

2. בוטוקס הינו רעלן (בוטוליניום טוקסין) שמסונתז באופן מלאכותי

חומר זה מונע התכווצות של סיבי השריר במקום סביבו הוא מוזרק. הזרקת בוטוקס מתבצעת על ידי מחט דקה המוחדרת אל תוך השריר אותו רוצים להחליש. בוטולינום טוקסין מונע זמנית העברת אותות מהעצב לשריר. בלי האותות הללו השריר לא מסוגל להתכווץ וליצור קמט ועל כן הקמטים יותר שטחיים ובהמשך אף נעלמים.

 

3. אם מתחילים מוקדם אפשר להקל על תופעות הזמן

מחקר שפורסם בDermatologic Surgery אישש את מה שרופאים רבים חשבו – לזריקות הבוטוקס יש גם השפעה מונעת. כאשר מתחילים להזריק בוטוקס בגילאי 30-50, בעוד הקמטים עדיין אינם קבועים, אפשר להעלים אותם ולמנוע הופעת חדשים.

 

4. 1%-3% מהמטופלים בבוטוקס אינם מגיבים לטיפול

נתונים אלה התקבלו בכמה מחקרים שנערכו בעשור האחרון. הסיבה לא ממש ידועה, ככל הנראה חלק מהמטופלים פשוט בעלי נוגדנים החוסמים את הרעלן. עם זאת, ייתכן שהדבר קורה גם כתוצאה מטכניקת הזרקה לקויה או שימוש ברעלן שאינו פעיל מספיק.

 

5. בוטוקס עושים רק אצל מומחים

הקשיבו לתחושות שלכם ולהמלצות של חברים, שכבר עברו טיפול או יותר, כאשר אתם בוחרים את הרופא המטפל. שימו לב שהמטפל שבחרתם אחראי ומסביר לכם בדיוק ובכנות את מהלך הטיפול וכן את תופעות הלוואי האפשריות וכן יקשיב לציפיות שלכם. זה לא יעבוד אם לא תהיה תקשורת טובה.

 

תמונות לפני ואחרי טיפול בוטוקס

לקריאה נוספת: טיפולי בוטוקס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות